לקבלת שירותים נוטריוניים

1-800-980-980

כיצד הסכמי גירושין באים לתוקף בפועל ומה חשוב שתדעו לגביהם?

כאשר יש הסכמה בין בני הזוג לגבי הסכם הגירושין שלהם שנוסח על ידי עורך דין או נוטריון, הם צריכים להתייצב בבית המשפט לענייני המשפחה או בית הדין הרבני וזאת על מנת שיוכלו לקבל אישור של פסק דין להסכם שעליו חתמו. כלומר, הסכם הגירושין, צריך להיות בתוקף ממש כמו כל  פסק דין אחר שהיה ניתן במסגרת הליך גירושין. תפקידו של בית המשפט הוא לבחון האם בני הזוג מבינים את ההסכם ואת משמעותו וכמו כן את ההשלכות הצפויות וכמו כן יש לוודא שאכן בני הזוג חתמו עליו כאשר לא הופעל עליהם לחץ והכל נעשה מתוך רצונם החופשי בלבד.

האם אפשר לבטל הסכמי גירושין?

לפני הכל, מומלץ להתייעץ עם עו"ד גירושין בחיפה או בעיר בה אתם מתגוררים ולהבין בצורה יסודית ומעמיקה מה משמעות ביטול הסכם הגירושין. בגדול, דעו שביטול הסכם הגירושין הוא אפשרי במקרים הבאים:

-ביטול ההסכם מוסכם על שני הצדדים – במצב כזה שיש הסכמה מלאה, אפשר להגיש בקשה לבית המשפט לביטול או תיקון הסכם הגירושין

-ביטול ההסכם מוסכם רק על צד אחד – אם רק צד אחד מעוניין בביטול, אז עליו להוכיח שיש לו עילה לביטול ההסכם שכבר נחתם. עילות לביטול יכולות להיות בגין טעויות, הטעיות, עושק, תרמית או הפרה של ההסכם.

מה חשוב לדעת על הסכמי גירושין?

בגדול, מדובר על הסכמים שנועדו לעשות סדר במחלוקות שיש בין בני הזוג. כאשר יש הסכם מסודר, הרי שבני הזוג לא יצטרכו להגיע לבית המשפט ולריב. גם אם בני הזוג לא מסתדרים ביניהם, עדיין מומלץ שלא לוותר וכן להתאמץ ולעשות את כל המאמצים לערוך הסכם גירושין. הדבר יכול לחסוך המון זמן, מפח נפש וגם כסף.

אי תשלום מזונות

דמי המזונות הם תשלומים שעל האב לשלם והם נקבעים בדרך כלל בהסכם הגירושין. דמי המוזנות מבטיחים תמיכה כלכלית בילדים עד שיגיעו לגיל הבגרות. מי שמתחמק מתשלום של דמי מזונות, ניתן לנקוט נגדו צעדים משמעותיים הכוללים הגשת תביעה לבית המשפט.

אגב, כאשר יש מצב של אי תשלום מזונות, אפשר לפנות למוסד לביטוח הלאומי. כך תעשה השוואה בין סכום המזונות שבית המשפט פסק שהאישה צריכה לקבל ובין סכום המזונות שהאישה זכאית לקבל על פי התקנות של הביטוח הלאומי. התשלום שישולם הוא הנמוך מבין השניים. מעבר לכך, הביטוח הלאומי יפנה גם למשרדי הוצאה לפועל וזאת על מנת לגבות את התשלום החסר של המזונות. במידת הצורך, רשות הוצאה לפועל יכולה לפעול בכל מיני צעדים על מנת שהחייב ישלם את דמי המזונות. הצעדים כוללים שליחת מכתב אזהרה על אי תשלום מזונות, עיקול של המשכורת, עיקול נכסים, עיקול חשבונות בנק, הוצאת צו יציאה מהארץ וכו'.

 

 

עו"ד ונוטריון משה אלפסי, בוגר משפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר ותואר שני במשפטים באוניברסיטת ת"א. מוסמך כנוטריון ומשתמש כיו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין בת"א. ליצירת קשר חייג: 1-800-980-980

פנייה לייעוץ אישי

האמור למעלה ובאתר תרגום נוטריוני בכלל אינו תחליף לייעוץ משפטי אישי. העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

לקבלת שירותים נוטריוניים

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה
פרטי יצירת קשר:

משרד עורכי דין – משה אלפסי

רחוב דרך אבא הלל 7

בית סילבר, רמת גן

טלפון: 1-800-980-980


מידע חשוב נוסף