לקבלת שירותים נוטריוניים

1-800-980-980

מהו תמלול משפטי?

בניגוד לשירותי תמלול אחרים, לשירות של תמלול משפטי יש השלכות מרחיקות לכת על העתיד שלכם, והוא בעל משמעותיות חוקיות ומשפטיות, אשר קשה מאד להקל בהן ראש. למעשה, התמלול המשפטי הוא בעל מעמד של עדות לכל דבר ועניין מבחינת החוק בישראל. ברגע שתמלול כזה מוצג בפני בית המשפט – הוא מחויב להתחשב בו. לכן, יש לא מעט מקרים בהם תמלול של שיחה, שינה לחלוטין את דעתו של בית המשפט מקצה לקצה. עם זאת, לא כל תמלול שמוגש לבית המשפט, בהכרח יעמדו בקריטריונים של תמלול משפטי. אז במה מדובר בפועל, איזה עובד, ולמי צריך לפנות?

כל מה שחשוב לדעת על תמלול משפטי

פניה לגורם מקצועי אובייקטיבי – ראשית, בכדי שהתמלול שתציגו בפני בית המשפט, יעמדו בקריטריונים הבסיסיים ביותר של תמלול משפטי, עליכם לפנות לגורם מקצועי, בעל ניסיון, ובעל אובייקטיביות מוחלטת. כלומר – אם אתם תשבו בביתכם ותתמללו שיחה מסוימת, ותציגו אותה בפני בית המשפט, הרי שבית המשפט לא מחויב לקבל את התמלול כראיה או כעדות, ולמעשה השקעתם את הזמן לחינם. לעומת זאת, תמלול של חברה מקצועית בתחום, בעלת קריטריונים מחמירים מאד בעת התמלול, ייחשב לתמלול משפטי. במידת הצורך, האנשים אשר מבצעים את התמלול אף יכולים להגיע בעצמם לבית המשפט, ולהציג את מסקנותיהם בפני השופט ועורכי הדין, דבר אשר מסייע לצד שלכם להגדיל את אמינותו.

זיהוי קולות – לא פעם, אחת העבודות המרכזיות של תמלול משפטי, הוא בזיהוי הקולות של הדוברים השונים בשיחה. יש מקרים שבהם אדם מסוים יטען שהקול שנשמע בהקלטה איננו שלו, וגם אם הוא היה נוכח בשיחה – אלו לא דבריו, אלא דבריו של איש אחר. מתמלל מקצועי, הוא בעל היכולת לזהות הבדלים בקולות השונים, ובכך בעצם להסביר מיהם האנשים שמשתתפים בשיחה ומה כל אחד אומר – והדבר נותן משקל מכריע בעת המשפט.

סינון רעשים – מכשול מרכזי מאד בתהליך של תמלול שיחות בכלל, ולא רק תמלול משפטי, הוא ברעשי הרקע שיש. הדבר נובע מכך שפעמים רבות אחד הצדדים בשיחה לא ידוע שהוא מוקלט, והצד שמקליט נאלץ להחביא את אביזר ההקלטה, ואף לבצע את ההקלטה במקום ציבורי – וזאת בכדי שהצד המוקלט לא יחשוד. המחיר הוא כמובן באיכות הבעייתית של ההקלטה. שירותי תמלול מקצועיים, יודעים כיצד לסנן היטב את הרעשים, ולמצות את המקסימום מהחומר המוקלט.

אמינות – מעל לכל, תמלול משפטי חייב להיות אמין, ולעמוד בקריטריונים המחמירים של בית המשפט. יש לציין שאם נמצא שהתמלול לא תואם למציאות, הדבר נחשב כזיוף לכל דבר, ומעבר לכך שהוא עלול להוביל כישלון במשפט – הרי שמדובר על עבירה פלילית בפני עצמה. לכן, חשוב לפנות לחברה בעלת סטנדרטים גבוהים, שתיתן את התוצאות המדויקות ביותר שיש.

מתי פונים לחברה בתחום?

אפשר לפנות לחברה שתבצע את התמלול המשפטי הנדרש, בערכאות משפטיות מכל סוג – ניתן להציג זאת בדין הפלילי, בדין האזרחי, בבתי דין מיוחדים לענייני תעבורה, משפחה וכו', וכן אף בבתי הדין הרבניים.

עו"ד ונוטריון משה אלפסי, בוגר משפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר ותואר שני במשפטים באוניברסיטת ת"א. מוסמך כנוטריון ומשתמש כיו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין בת"א. ליצירת קשר חייג: 1-800-980-980

פנייה לייעוץ אישי

האמור למעלה ובאתר תרגום נוטריוני בכלל אינו תחליף לייעוץ משפטי אישי. העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

לקבלת שירותים נוטריוניים

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה
פרטי יצירת קשר:

משרד עורכי דין – משה אלפסי

רחוב דרך אבא הלל 7

בית סילבר, רמת גן

טלפון: 1-800-980-980


מידע חשוב נוסף