לקבלת שירותים נוטריוניים

1-800-980-980

תעריף נוטריוני

הקדמה – תעריפי שירותי הנוטריון

זקוקים לתרגום נוטריוני כדי להתקבל למוסד אקדמי בחו"ל? מה ההבדל בין תרגום משפטי לתרגום נוטריוני? במקרים רבים עליכם לבדוק קודם כל, מהי המטרה לשמה אתם צריכים חתימה של נוטריון. ישנם מקרים מסוימים בהם חתימה של עורך דין רגיל יכולה להספיק אך במקרים אחרים חובה להיעזר בשירותיו של נוטריון. שירותי הנוטריון מוסדרים בחוק הנוטריונים, התשל"ו – 1976. כמו כן, משרד המשפטים, עקב חשיבותו של המקצוע, תימחר את מחירי השירות אותו מעניקים הנוטריונים בארץ. מחירון השירותים נמצא באתר משרד המשפטים ומתעדכן מעת לעת.

מה נכלל בתפקידו של הנוטריון?

נוטריון הוא עורך דין אשר עבר הסמכה על פי החוק והוכשר להיות נוטריון אשר יכול לאשר, לאמת ולערוך מסמכים משפטיים התקפים בארץ ובחו"ל. ישנה חשיבות רבה למקצוע הנוטריון, חתימת נוטריון על מסמך מכשירה את המסמך בבית המשפט להיות ראייה קבילה וכן חתימת נוטריון מעידה על מקוריות המסמך בפני רשויות מוסמכות אחרות. תרגום נוטריוני, שהוא חלק מתפקידיו של הנוטריון, שונה במהותו מתרגום משפטי עליו חותם מתרגם משפטי, תרגום נוטריוני יקבל מעמד בבית המשפט כמסמך מקורי בשונה מתרגום משפטי בלבד. חוק הנוטריונים מסדיר בין היתר את עיסוקו של הנוטריון במדינת ישראל. לפי סעיף 7 לחוק הנוטריונים, אשר מסדיר את שירותי הנוטריון, נוטריון נותן שירותים רבים, לרבות:

1. אימות הסכם ממון שנערך לפני נישואין.

2. חוק אימוץ ילדים קובע כי בקשה לאישור עמותה לאימוץ, בין ארצי תהיה מלווה בחוות דעת על הדין הזר, הכוללת תרגום של החוק הזר הנוגע לעניין ומאושר על ידי נוטריון.

3. אישור עשיית צוואה.

4. אישור עריכת מסמך, אימות חתימה של אדם בשם תאגיד או בשם אדם אחר.

5. הכנת ייפוי כוח בלתי חוזר לאדם שאינו עורך דין מיופה כוחו של אדם המבצע פעולה במקרקעין.

לפי חוק הנוטריונים על הנוטריון לעמוד בכללי האתיקה המצויים בפרק ה' לחוק. כללים אלה מחמירים ביותר, זאת מפאת חשיבותו של מוסד הנוטריון. נוטריון אשר עובר במודע על כללי האתיקה הללו צפוי לעמוד לדין משמעתי ועלול לאבד את רישיונו הנוטריוני. לכן חשוב כי כאשר את ניגשים לנוטריון, תבדקו כי אכן הוא דורש את שכרו על פי המחירון המעודכן המצוי באתר של משרד המשפטים ומתעדכן בכל תקופה לפי מדד המחירים לצרכן.

דוגמאות לתעריפים על שירותי נוטריון

כפי שציינתי משרד המשפטים מעדכן את תעריפי המחירים של שירותי הנוטריון מדי כמה חודשים לפי מדד המחירים לצרכן. המחוקק ניסה לכלול כמה שיותר שירותים אותם נותן הנוטריון במסגרת תפקידו. כאמור, ישנם מקרים בהם הנוטריון נותן שירותים הכוללים דברים נוספים ולכן שכר הטרחה והתעריף הנוטריוני יגדל. להלן דוגמאות לתעריף נוטריוני לפי הודעת הנוטריונים האחרונה:

א. אימות חתימה – כאשר ישנו אימות חתימה אחיד בשביל החותם הראשון התעריף הנוטריוני הוא 152 ₪. אך על כל חותם נוסף על המסמך יגבה תשלום נוסף של 61 ₪.

ב. אישור העתק צילומי של מסמך – מכיוון שיש כאן אחריות כבדה על הנוטריון, עליו לוודא את מקוריותו של המסמך- התעריף הנוטריוני על כך הוא 61 ₪ לעמוד הראשון ולכל עמוד נוסף, 5 ₪. כאשר אם הנוטריון מאשר יותר מהעתק צילומי אחד, כל העתק צילומי נוסף יהיה בסך 20 ₪ נוספים.

ג. אישור נכונות של תרגום – עד מאה המילים הראשונות של המסמך, ייגבה תעריף נוטריוני בסך 191 ₪ ולכל מאה מילים נוספות (עד 1000 מילים) ייגבה תשלום נוסף של 152 ₪. אם המסמך עולה על 1000 מילים, לכל מאה מילים מעל האלף המילים הראשונות, ייגבה תשלום נוסף של 74 ₪. חשוב להדגיש כי התרגום עצמו של המסמך אינו קשור לאישור הנוטריוני ומחירו אינו מוסדר בחוק הנוטריונים. מחיר התרגום ייגבה בנוסף ובנפרד לאישור נכונות התרגום.

ד. אישור צוואה עולה 221 ₪ לחותם הראשון ו-114 לכל חותם נוסף על הצוואה.

סיכום – תעריף נוטריוני

התעריפים עבור שירותי נוטריון קבועים בחוק וחלים על כל הנוטריונים בישראל ללא יוצא מן הכלל. משרד המשפטים מעדכן את מחירי שירותי נוטריון מדי כחצי שנה ולכן לפני שחותמים עם נוטריון רצוי לבדוק באינטרנט באתר של משרד המשפטים שאכן התעריפים מתאימים לתעריפים שהוצאו לכם על ידי הנוטריון. כל התעריפים נמצאים באתר של משרד המשפטים ופתוחים לקהל הרחב. תעריפי נוטריון חלים על כל הנוטריונים בכל הארץ ולא ניתן לשנותם. על הנוטריון לשמור על כללי האתיקה הכוללים את הנאמנות ללקוח ולא, רישיונו עלול להיות בסכנה.

עו"ד ונוטריון משה אלפסי, בוגר משפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר ותואר שני במשפטים באוניברסיטת ת"א. מוסמך כנוטריון ומשתמש כיו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין בת"א. ליצירת קשר חייג: 1-800-980-980

פנייה לייעוץ אישי

האמור למעלה ובאתר תרגום נוטריוני בכלל אינו תחליף לייעוץ משפטי אישי. העושה שימוש באמור לעיל עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

לקבלת שירותים נוטריוניים

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה
פרטי יצירת קשר:

משרד עורכי דין – משה אלפסי

רחוב דרך אבא הלל 7

בית סילבר, רמת גן

טלפון: 1-800-980-980


מידע חשוב נוסף